4+,  Zielona Sowa

Królik i Misia. Wydawnictwo Zielona Sowa

To chyba nasza ulubiona seria, całej naszej trójki. 😍 Wieczorami gdy czytamy do snu, to zastanawiam się dla kogo czytam, dla córy czy męża (zdecydowanie to drugie). 😅

Książki czytane na urodzinach 5-latki. Dzieciaki były rozbawione do łez! 
😅

Dziergała Placzenitka

Jak wiecie, lubię oceniać książki po okładce i wybierać wzrokowo. Czasem trafie kulą w płot, ale tym razem był to strzał w 10!

Niewielki format, twarda okładka, gruby, przyjemny w dotyku papier i nieziemskie ilustracje Jima Fielda. 😍 Kocham tego gościa! Z każdą książką, moja miłość rośnie.

Królik i Misia to seria czterech książek o przygodach skrajnie odmiennych charakterów. Misia – duża, sympatyczna, odrobinę głupiutka, ale bardzo pozytywna i przyjacielska niedźwiedzica. Królik – mały, naburmuszony i bardzo złośliwy złodziejaszek o egoistycznym podejściu do życia. Jednym, a właściwie dwoma słowami – MIESZANKA WYBUCHOWA!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje Królika.

Chyba każdy wie, że niedźwiedzie zapadają w zimowy sen. Jednak, pewien mały rabuś wykradając zapasy z niedźwiedziej jaskini, nastaje na nos Misi, co wybudza ją ze snu. W samym środku zimy! Zaskoczonej Misi i tu udaje się doszukać pozytywnych stron – przecież zawsze marzyła o ulepieniu bałwana! No cóż, a Królikowi jak to Królikowi, wszystko nie pasuje. Wymądrza się na prawo i lewo! Przecież on, zna się najlepiej na grawitacji, lawinie, lepieniu bałwanów, kupie… O to to, na tym ostatnim zna się najlepiej i bardzo chętnie opowiada Misi, o rodzajach króliczej kupy. Misia dzielnie wysłuchuje opowieści o niesmacznych nawykach nowego znajomego… Jest tylko jeden mały problem. Jest baaaaardzo głodna i KTOŚ ukradł jej całe zapasy! Jak myślicie, czy Królik się opamięta i podzieli się zapasami? A może wydarzy się coś strasznego co zbliży do siebie tę dwójkę?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Królik i Misia. Utrapienie Królika.

Do lasu zawitała wiosna, a razem z nią nowi mieszkańcy. Pojawił się bardzo nietypowy i powolny gość, oraz bardzo hałaśliwy ptak. A razem z tymi hałasami uaktywniła się zrzędliwość królika. Przecież norka, las, cisza i spokój należą tylko do niego! I żadne powolne człapanie, a tym bardziej uporczywe stukanie w pień drzewa nie powinno zakłócać jego leśnej oazy spokoju! Czy Misia zdoła pojednać tę trójkę? A może, wydarzy się coś przełomowego co odmieni „światopogląd” Królika. Może wreszcie zauważy, że świat nie kończy się na jego norce i las nie jest wypełniony tylko jego problemami… Czasem, dobrze jest dostrzec coś więcej niż czubek własnego nosa. 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Królik i Misia. Sposób na przekąskę.

Piękny słoneczny dzień… to zdecydowanie będzie NAJLEPSZY najgorszy dzień w życiu Królika! Z nieba, spada COŚ bardzo tajemniczego. Mała puchata kulka, która okazuje się być perukowym bąkiem. Gorzej! To dziobowy podatek, albo i nawet MOKRY SMRODEK! Już tylko straszniejsza może być Wielka Bekająca Sowa Zabójca w małym, puchatym i na dodatek śpiącym wydaniu. 😉 Królik jest przerażony, a jednocześnie podekscytowany tym, że udało mu się zasiać niepokój w pozostałych mieszkańcach lasu. Widzi tylko jedno wyjście, aby uniknąć katastrofy. Więzienie dla Wielkiej Bekającej Sowy Zabójcy! Jedynie Misia nie bierze udziału w osądach i wydawaniu wyroku na małej sówce. Kto ma rację, a kto się pomylił? Czy przyzna się do pomyłki i przeprosi?
I najważniejsze! Co, a może kogo zjadła Sówka jako przekąskę? 😉

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Królik i Misia. Coś na ząb.

Nastała jesień.  Zwierzęta zaczęły zbierać  zapasy na zimę, a ptaki szykować się do odlotu. Nagle Królik zauważa, że razem z nimi odlatują drzewa. Jest tym PRZERAŻONY! Całe szczęście tuż obok jest  Misia, która próbuje go uspokoić i przekonać, że drzewa nie potrafią latać. Pomimo zapewnień przyjaciółki, Królika ogarnia  jeszcze większy strach, gdy zauważa ślady ogromnych zębów i w oddali słyszy przeraźliwe… CHRUP! CHRUP! Czy to możliwe, że w lesie pojawił się największy potwór świata?! Kolejne drzewa znikają, a mały strumyk zaczyna zmieniać się w ogromną rzekę zalewającą las! Zwierzęta są zaniepokojone  zachodzącymi  zmianami,  które miały być nowe, lepsze niosące duży postęp. Jedyne co przyniosły to dużo zamieszania, wiele powodów do dyskusji i wystawienie przyjaźni na próbę. Jak myślicie, czy uda się jeszcze wszystko uratować? 😏 A może Królik i Misia zdobędą nowego przyjaciela?

Książki, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Świetnie poruszają tematykę przyjaźni, cierpliwości, tolerancji i kompromisów. Nasi bohaterowie pokazują, że każdy może popełnić błąd, ale najważniejsze jest to, aby potrafić się do niego przyznać.

Seria składa się z czterech tomów, które możemy czytać oddzielnie.

Autor: Julian Gough
Ilustrator: Jim Field
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok wydania: 2017; 2017; 2018; 2019
Oprawa: twarda
Liczba stron: 112
Wiek: 4+

Miłego czytania i oglądania,
A.

Dziękuję Placzenitka za pięknie wydziergane zakładki Królika i Misi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *