1+,  Kartonikowe,  Tatarak

Tato, zdobądź dla mnie księżyc

Nasze półki uginają się od książek o przeróżnej tematyce. Wiele z nich ukazuje relację między mamą a dzieckiem, czy też dziadkami a ich ukochanymi wnukami. Pośród tych wszystkich kolorowych okładek jest ta jedna wyjątkowa, opowiadająca o miłości ojca do córki. Autor, Eric Clare zadedykował ją swojej ukochanej córeczce, opisując w metaforyczny sposób potęgę ojcowskiej miłości.

Monika, bo tak właśnie ma na imię nasza mała bohaterka, uwielbia spędzać wieczory patrząc w niebo. Pewnego dnia zapragnęła pobawić się z księżycem, nie zdając sobie sprawy jak ogromna odległość ich dzieli. Postanowiła podzielić się swoim marzeniem z tatusiem. „Tato – powiedziała Monika – proszę, zdobądź dla mnie Księżyc!”


Tata, chcąc spełnić zachciankę córki, bez zastanowienia ruszył po baaaaardzo długą drabinę i dokonał czegoś niemożliwego. Podarował Monice „gwiazdkę” z nieba. Dziewczynka poczuła się naprawdę szczęśliwa. Bawiła się, oraz tańczyła ze srebrnym przyjacielem, który powoli się kurczył, aż w końcu zniknął, aby ponownie pojawić się na niebie w całej swej okazałości.

Chwytająca za serce opowieść o sile ojcowskiej miłości i poświęceniu. Eric Carle w wyjątkowy sposób pokazuje, że my rodzice jesteśmy w stanie dokonać niemożliwego.

Fenomenem tej książki jest nie tylko treść i ilustracje, a format wydania. Na pierwszy rzut oka, wydaje się być zwykłą kartonikową książeczką. Jednak przekładając kolejne strony, przenosimy się w magiczną przestrzeń. Dzięki rozkładówkom z dodatkowymi skrzydełkami, otwieranymi w pionie i poziomie, autor zabiera nas na wspólną wyprawę po księżyc.
Ileż to zabawy i radochy przy otwieraniu i to wielkie „ŁAŁ!” na twarzy malucha (i nie tylko). 😊

Psyt… Idealna pozycja do wieczornego czytania z tatusiem. Chyba, żaden tata nie odmówi lektury, widząc swoją pociechę z oczami kota ze Shreka i takim tytułem w ręku. 😂

Jeśli znacie inne tytułu o ojcowskiej miłości podrzućcie w komentarzu, chętnie do nich zajrzymy.

Autor: Eric Carle
Ilustrator: Eric Carle
Wydawnictwo: Tatarak
Oprawa: twarda/całokartonowa
Liczba stron: 34
Wiek: 2+

Miłego czytania i oglądania,
A.

Jeden Komentarz

  • Madzia

    My dałyśmy ją tacie z okazji Dnia Ojca, był zachwycony! Często czyta ją z córkami. Podoba się 2latce i 5 latce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *