1+,  Dwie Siostry,  Kartonikowe

Śpij, króliczku

U nas dzisiaj na dobranoc same słodkości. Dosłownie!

Urocza Królisia Długoucha od Kacperkowa Handmade, oraz interaktywna książeczka od Wydawnictwa Dwie Siostry. Ta minimalistyczna książka dla najmłodszych, to jedna z naszych zdobyczy z tegorocznych Targów Książki w Warszawie.

Mamy ją od tygodnia, a już skradła nasze serca i honorowe miejsce na półce. Od kilku dni usypiamy króliczka o każdej porze dnia i nocy. Zo ma prawie rok i pokochała tą kartonikową książeczkę od pierwszego wejrzenia. W naszym przypadku, takie interaktywne książeczki to strzał w 10!

Jeśli chcecie uśpić króliczka, musicie go zachęcić do współpracy. 🙂 Delikatnie popukajcie go w ramię i poczekajcie, aż się odwróci. Klaskając pomóżcie mu przebrać się w piżamkę. Teraz pora na odrobinę pieszczot, podrapcie go za uszkami, pomasujcie plecki i dajcie całusa na dobranoc. A! Nie zapomnijcie poprawić poduszki i zgasić światła – „pstryk”.

Uwielbiam patrzeć jak Zo papuguje po mnie i patrzy wyczekująco co będziemy robiły dalej. 🙂 To takie urocze, gdy głaszcze, klaszcze i całuje strony z króliczkiem. Albo jak przebiera paluszkami po narysowanej poduszce, aby króliczkowi spało się wygodnie.

Niewielki format, kartonikowe strony z zaokrąglonymi rogami, minimalistyczne ilustracje, ciepłe kolory, oraz niewielka ilość teksu zachęcą malucha do aktywnego czytania.
Zachwyci rezolutnego roczniaka, jak również trzylatka. 🙂

Dla jednych będzie to idealna pozycja do czytania przed snem i pokazania dziecku pewnych schematów, a dla innych pretekst do dobrej zabawy i usypiania Długouchej Królisi. 😉

Psyt! Koniecznie zajrzyjcie do Kacperkowa Handmade, zamawiając takiego słodziaka wspieracie niepełnosprawnego Kacpra, oraz radosną twórczość Jego Mamy. 🙂 Wpadajcie i sami zobaczcie co się tam dzierga!

Autor: Jörg Mühle
Ilustrator: Jörg Mühle
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Oprawa: twarda/całokartonowa
Liczba stron: 20
Wiek: 1+

Słodkich snów 🙂
Miłego czytania i oglądania,
A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *