4+,  Picturebook,  Zielona Sowa

Gerda. Historia wieloryba

Czołem!

Kiedy Ania zaproponowała mi współpracę pomyślałam… szalona! Tak, w sumie ona taka jest! 🙂

Nie mam dzieci, ale je uwielbiam. Mam 8 letniego brata i 4 chrześniaków. Maluchy są ze mną od zawsze… Ciotki, koleżanki, wszyscy mają dzieci. Pewnie to znacie! 😉
Lubię czytać i uważam, ze czytanie dzieciom jest ważne. Zbliża, kształtuje wyobraźnię, pomaga maluchom zrozumieć otaczający je świat.

Ale do rzeczy! (Sorki, rozwodzenie się mam po tacie!)  🙂

Ten niesamowity picturebook, to propozycja od Zielonej Sowy dla dzieci powyżej 4 roku życia. Pozwoli małym czytelnikom poznać historię płetwala, którego radosne, rodzinne życie zmienia się w pustkę i samotność. Dlaczego? Gerda zgubiła się w głębinach oceanu. W poszukiwaniu szczęścia wieloryb wyrusza w daleką podróż.

Podczas wędrówki po odległych głębinach poznaje nowe ciekawe postacie: pingwiny, ośmiornice, niedźwiedzicę, narwala. Każda z nich uczy płetwala czegoś nowego i interesującego. Czy Gerda odnajdzie rodzinę? Czy uda jej się trafić do niej w czeluściach oceanu? Zachęcamy do lektury i odkrycia tajemnicy małego wieloryba.

Wiecie co najbardziej pozostało mi w głowie po przeczytaniu Gerdy? Autor zachęca do bycia sobą – zawsze! Jakie w tych czasach jest to istotne. Wystarczy dopasowywać się do zdania innych ludzi – to takie proste… ale czy prawdziwe?

Uczmy dzieci od małego, że zawsze powinny być sobą. Tylko autentyczność i prawdziwość zwycięży!

Autor: Peter Kavecký
Ilustrator: Adrián Macho
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Wiek: 4+

Miłego czytania i oglądania,
Do następnego,
P.

Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zielona Sowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *