1+,  Kartonikowe,  Mamania

Oto jest ogród

Czy Wy też tęsknicie już za słońcem, kwiatami i zielenią? Ja już nie mogę się doczekać wiosny i długich spacerów po parku. Ostatnie dni lutego, a pogoda jakby odrobinę nas już rozpieszcza słonecznymi promieniami. 🙂 U nas miłym dodatkiem są tulipany w wazonie i urocza książka autorstwa Hectora DexetaOto jest ogród.

Kolejna dziurawa kartonówka na naszej półce, a wszystko za sprawą, Wydawnictwa Mamania oraz francuskiego ilustratora i autora wielu książek dla dzieci. Charakterystyczne dla jego twórczości są żywe kontrastowe kolory, prosta kreska, dziury w stronach, oraz krótki tekst wzbudzający ciekawość w małym czytelniku.

Dzięki tej książce, przenosimy się do ogrodu, gdzie kwitną piękne kwiaty, spadają liście z drzew i mieszka wiele małych stworzeń. Format książki jest zbliżony do zeszytu A5, strony są sztywne, ale nie aż tak grube jak w klasycznych kartonówkach.

Hector Dexet w bardzo fajny sposób wzbudza, a jednoczenie zaspokaja ciekawość małego czytelnika. Dzięki tej książce pokazuje jak wiele tajemniczych i ciekawych rzeczy dzieje się tuż obok nas. W prosty sposób przedstawia jakie zmiany zachodzą w ogrodzie. Następstwa pór roku, kto kryje się pod kolorowymi liśćmi, czy też kto sprząta okruszki w trawie. Maluch może również zobaczyć w co przepoczwarza się gąsienica, a przede wszystkim jest świetnym pretekstem do wyjścia na dwór i zabawy w ogrodzie.

Każda ze stron to zagadka, której graficzna odpowiedź kryje się w dziurach. Na trzydziestu sześciu stronach, autor sprytnie ukrył dziewięć tajemniczych zjawisk. Czy uda się Wam wszystkie odgadnąć? 🙂

Nie wiem jak Wy, ale my uwielbiamy takie książeczki. Myślę, że na klasyczne bajki przyjdzie jeszcze pora. Teraz stawiamy na oryginalność, sztywne strony, dziury, ruchome elementy, okienka, wyraźne kolory, dźwięki, ciekawą fakturę, nietypowy kształt stron. Wszystkie cechy odbiegające od zwykłej książki są świetnym sposobem, na zaszczepienie w dziecku miłości do czytania. Dodatkowo, doskonale rozwijają małą motorykę, a aktywne współuczestnictwo w zabawie wzmacnia więzi.

Autor: Hector Dexet
Ilustrator: Hector Dexet
Wydawnictwo: Mamania
Oprawa: twarda/ książka sztywnostronicowa
Liczba stron: 36
Wiek: 1+

Miłego czytania i oglądania,
A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *