3+,  6+,  Insignis,  Kartonikowe

Paluszkowa olimpiada / Zabawa w oczka / Ruszaj w drogę

U nas nadal na tapecie Herve Tullet i seria książeczek Gry i zabawy  od wydawnictwa Insignis. O innych tytułach z tej serii możecie przeczytać >>TU<<. Dzisiaj pokażemy Wam trzy tytuły, niby na wyrost, bo wydawca opisuje je na wiek 3-6 lat. Jednak u nas Zo przy Paluszkowej olimpiadzie i Zabawie w oczka zaśmiewa się ile tylko ma sił.

Aktywizujące książeczki, są najlepszym narzędziem do dobrej zabawy i kształtowania małej motoryki. Różnorodna faktura oraz dziury w stronach zachęcają malucha do jak największej aktywizacji dłoni. Dodatkowo gdy paluszki malca zmieniają się w sportowców lub odkrywców odległej krainy wyobraźni, zabawa nie ma końca. Oglądanie rozwoju swojego dziecka, podziwiania jak z każdym dniem radzi sobie coraz lepiej jest niesamowite. 🙂 A jeśli przy tych ćwiczeniach na buzi malucha gości uśmiech, to czy może być coś piękniejszego? A to wszystko za sprawką książek Tulleta.

Paluszkowa olimpiada
W czym jesteś najlepszy, skok wzwyż, podnoszenie ciężarów, boks, a może nurkowanie? Wystarczy, że twoje paluszki trafią do dziurek w stronach, a natychmiast zmienią się w światowej klasy sportowców! Krótkie teksty i dużo zabawy ze sportowcami. 😉

Zabawa w oczka
Użyj trochę wyobraźni, przystaw książkę do nosa i stań się kim tylko zechcesz. Możesz być robotem, kotem lub pilotem. Możesz być miły lub straszny, duży lub mały. Zabawa w oczka pobudzi wyobraźnie każdego, małego i dużego! Tu liczy się dobra zabawa i pomysłowość.

Ruszaj w drogę
Tym razem zabierzemy Cię w podróż do krainy wyobraźni. Jesteś gotów na przygodę? Jeśli tak, to zamknij oczy, połóż palec na zielonej linii i wyruszaj z nami w niezwykłą podróż. Pamiętaj, że ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. 😉 Znikoma ilość tekstu i zielona droga, to wszystko czego potrzebujesz do dobrej zabawy.
Ten tytuł musi poczekać na lepsze czasy. Zo musi odrobinę podrosnąć do tej książeczki, ale myślę, że będzie to obowiązkowa pozycja na każdy wakacyjny wyjazd.

Niewielki format książek, świetnie sprawdzi się na wyjazdach. Zmieszczą się do każdej walizki i nie pozwolą na nudę podczas długiej podróży. Kartonowe strony i zaokrąglone rogi będą idealne dla najmłodszych i bezpieczne podczas jazdy samochodem. 🙂

Autor: Harve Tullet
Ilustrator: Harve Tullet
Wydawnictwo: Insignis
Oprawa: twarda/ książka całokartonowa
Liczba stron: 14
Wiek: 3+

Miłego czytania i oglądania,
A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *