1+,  Kartonikowe

Pokochaj mnie / Zaśnij ze mną

Czy książka to tylko przedmiot? Czy służy tylko do czytania i oglądania? A co jeśli ma uczucia i potrzeby tak jak ludzie? A jeśli czytając książkę stajesz się jej przyjacielem i opiekunem? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania i dowiedzieć się co czuje książka wystarczy, że sięgniecie po dwa niesamowite tytuły autorstwa Ramadier & Bourgeau. Jest to seria książeczek obrazkowych, gdzie głównymi bohaterami są czytelnicy i właśnie ta książka którą trzymacie w ręku. Nasi książkowi przyjaciele uczą maluchy emocji jakie towarzyszą mu każdego dnia, oraz pokazują pewne zachowania które warto naśladować.  

 
Pokochaj mnie
Biało różowe strony z twarzą książki i krótka rozmowa o uczuciach. Pozycja która zaszczepia miłość do książki i czytania. Maluch razem z książką próbuje sobie poradzić z zauroczeniem i zakochaniem. Poznaje emocje jakie temu towarzyszą. Smutek, zawstydzenie, radość. 
Książka na samym początku jest smutna, a na pytanie co się stało odpowiada, że się zakochała. Czuje się tym bardzo zawstydzona, a dopytywana w kim jest zakochana dostaje rumieńców.  Czy domyślacie się kim jest zauroczona? O rany! Ona jest zakochana w Tobie! Chce abyś uśmiechał się do niej  i często ją czytał. Przytul ją mocno, a będzie bardzo szczęśliwa! 
Zaśnij ze mną
Tym razem nasz przyjaciel jest niebieski i bardzo zmęczony. Książka chciałaby pójść spać, ale czy umyła już zęby? Czy skorzystała z toalety? A może opowiesz jej bajkę? Patrz zamyka oczy! Teraz okryj książeczkę kocykiem i delikatnie przytul, aby miała kolorowe sny. Zgaś światło, zamknij ją cichuteńko i uciekaj spać razem z nią, aby mieć siłę następnego dnia na zabawę z przyjaciółmi.

 

Zaśnij ze mną idealnie nadaje się do usypiania dzieci. Kiedy są już zmęczone mogą razem z książką wykonywać poszczególne czynności jak np. mycie ząbków. A następnie wcielić się w rolę opiekuna i uśpić książeczkę. Jednak musimy pamiętać, że jeśli chcemy wyuczyć malucha wieczornych rytuałów jak np. mycie ząbków, siku, bajka i idziemy spać, to  musimy zaprosić naszych przyjaciół do codziennego czytania.
Zaś różowa przyjaciółka pozwoli na przeżycie pierwszego zauroczenia. W prosty sposób pokaże maluchowi, jak radzić sobie z emocjami oraz, że warto mówić o swoich uczuciach. Te dwie niesamowite kartonówki w zadziwiająco prosty sposób  zachęcają do zabawy i aktywnego czytania. Niewielki format, kartonowe strony i zaokrąglone rogi, doskonale sprawdzą się na rozpoczęcie przygody z książkami. Myślę, że dzieci z ich pomocą pokochają czytanie. 

Autor: Cédric Ramadier

Ilustrator: Vincent Bourgeau
Wydawnictwo: Babaryba
Rok wydania: 2018/2016
Oprawa: twarda/książka kartonikowa
Liczba stron: 18
Wiek: 1+
 

  

Miłego czytania i oglądania,
A.

Jeden Komentarz

  • Anka K.

    Chciałabym zarazić miłością do książek synka przyjaciółki, który za kilka dni pojawi się na tym świecie. ☺️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *