1+,  Kartonikowe,  Nasza Księgarnia

Moja mała myszka oraz Moja mała kaczuszka

W obecnych czasach stawia się duży nacisk na segregację śmieci, co pozwala na przekazanie części odpadów do recyklingu. Jest to ważny proces, aby chronić nasze środowisko i zminimalizować ilość odpadów. Śmieci po przejściu przez proces recyklingu ponownie stają się wartościowymi przedmiotami. Jak myślicie, co można uzyskać z naszych odpadów?

Na przeciw obecnym trendom wyszło Wydawnictwo Nasza Księgarnia. W styczniu tego roku, na rynku ukazała się seria Blisko Natury. Są to kartonowe książeczki dla najmłodszych, w 100% wykonane z recyklingu. Gruby karton, przyjemna faktura oraz ciepła barwa stron pokryta jest ekologicznymi farbami. Seria zawiera dwa tytuły o życiu dzikich zwierzątek. 
 
 
Moja mała myszka
Przygody małej myszki i dwójki jej przyjaciół, jeżyka i ptaszka. Cała trójka wspólnie spędza dzień na łące, bawiąc się i odkrywając świat. Po wspólnych harcach odpoczywają i jedzą owoce. Gdy robi się już późno maluchy wracają szczęśliwe i zmęczone do swoich domków.

Moja mała kaczuszka
Tym razem dzień spędzamy nad stawem z małą kaczuszką, jej rodzeństwem i mamą. Kaczuszki kąpią się, bawią się razem w chowanego, oraz odkrywają zwierzątka które żyją w wodzie i pobliżu stawu.  Po wszystkich psotach zmęczone maluchy wtulają się pod skrzydła mamy i zasypiają.  
Wydawca oznacza wiek czytelnika 0-6, ja uważam, że spokojnie możemy je czytać od 6 miesiąca. Ciekawe historyjki i piękne ilustrację są fajną propozycją na krótką bajeczkę przed snem. Książeczki są małego formatu i w pełni ekologiczne, dodatkowo maja zaokrąglone brzegi. Są fajną podstawą do poruszenia tematu segregacji śmieci oraz procesu recyklingu z naszym kilkulatkiem. 
My czytamy ją mając 7 miesięcy, Bąblowi ewidentnie spodobały się ilustracje. 😉 Tekst jest na tyle krótki, że spokojnie możemy go przeczytać nie walcząc o przekręcenie na następną stronę. 😅
Szczerze polecamy i mamy nadzieję, że Wydawnictwo Nasza Księgarnia rozwinie serię Blisko Natury o kolejne tytuły.
Warto od najmłodszych być blisko natury!
 
Autor: Britta Teckentrup
Ilustrator: Britta Teckentrup
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda/książka całokartonowa
Liczba stron: 14
Wiek: 6m+
 
 
Miłego czytania i oglądania,
A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *