3+

Kasia i Jej Wigilijny Cud

Święta, święta i po świętach. A ja chciałabym jeszcze pokazać książkę właśnie w temacie świąt.

Jest przecież tyle świątecznych hitów, a ja akurat wybrałam właśnie ten tytuł. Dlaczego? 
Jak już dobrze wiecie, książki oceniam po okładce i tak było tym razem. Rolując wieczorem tablice Facebook‚a (swoją drogą zapraszam do polubienie mojej strony) natknęłam się na post właśnie z tą książką. Dziewczynka z okładki skradła moje serce, dodatkowo po przeczytaniu opisu wydawcy  zostałam kupiona, a właściwie to ja byłam bliska zakupienia książki. Po zapoznaniu się z akcją pomaganie przez czytanie, nie było odwrotu wiedziałam, że muszę kupić ten tytuł. Bąbel musi jeszcze poczekać aż przeczytamy ją wspólnie i coś z niej zrozumie, ale ja jestem zachwycona bajką pomagają.
Historia 7 letniej Kasi która od samego początku swojego życia mieszka w domu dziecka i to właśnie tu spędziła każde święta Bożego Narodzenia. Mimo to Kasia jest bardzo radosnym dzieckiem, a jednocześnie skrywającym ogromny smutek i ogromne marzenia, które my mamy na wyciągnięcie ręki. O czym marzą nasze dzieci ? O nowej lalce, kolejnym samochodziku, grze, telefonie, tablecie, wyjeździe w góry czy nad morze? A o czym marzy Kasia ? O czym marzą dzieci z domu dziecka? Marzą o czymś co nie mieści się w mikołajowym worku. I wiecie co?  Tego roku wydarzy się cud i Kasia na jeden dzień opuści mury ponurego budynku, aby spełniać marzenia innych… Ale czy Jej marzenie też się spełni?
Zachęcam Was abyście sięgnęli po tę książkę i poznali piękne zakończenie, a właściwie początek dalszej historii. Jednocześnie kupując tę bajkę pomożecie dzieciom z Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi.
Ta piękna historia to krótka lekcja życia. Lekcja która pozwoli nam dostrzec cuda które spotykają nas każdego dnia. Lekcja która uświadomi nas, że wystarczy docenić to co mamy aby być szczęśliwym. 
Na kilku ostatnich stronach książki, znajdźcie prezent od Kasi, kolorowankę, quiz sprawdzający co zapamiętaliście, krzyżówkę oraz labirynt.  A ja śmiało mogę powiedzieć, że książka skradła moje serce. Bardzo przyjemnie się czyta i nasuwa wiele przemyśleń. 
Dodatkowo chciałabym przytoczyć kilka słów od Autorki na temat akcji pomaganie przez czytanie. 
 

“Bajka Pomagajka” to idea, aby książeczki były nie tylko do czytania ale też do pomagania. Z każdą powstałą książeczką będziemy wspólnie starać się wspierać różne placówki zajmujące się pomocą dzieciom lub takie, w których mieszkają dzieciaczki. Pierwszą książeczką „Kasia i Jej Wigilijny Cud” pomagamy dzieciom w Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi. 
Mieszkają w nim  niemowlaki oraz dzieci w wieku 1-10 lat, a także kilka nieletnich mam ze swoimi maluchami.  Część kwoty ze sprzedaży każdego egzemplarza zostanie przekazane właśnie na rzecz tej placówki.

Trzymam mocno kciuki aby ukazały się kolejne tytuły i pomaganie przez czytanie działało na dużą skale. Ja już teraz mogę śmiało powiedzieć, że na pewno zakupie tytuły o dalszych losach Kasi. 

Zachęcam do śledzenia akcji na Facebook ‚u Bajki Pomagajki  oraz stronie www.bajkapomagajka.pl

Autor: Anna Dylicka
Ilustrator: Beata Pękalska
Oprawa: twarda
Liczba stron: 44
Wiek: 6+

Miłego czytania i oglądania,
A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *