1+,  Adamada,  Kartonikowe,  Wydawnictwo

Dzień dobry czy Dobrej nocy ?

Dzień dobry, a może dobranoc? Wstawać, czy iść spać? 

Po dłuższej nieobecności, wracam do Was z dwiema propozycjami od wydawnictwa Adamada. Jak dla mnie to książkowe must have w biblioteczce malucha.  Dzień dobry i Dobrej nocy autorstwa Meritxell Marti, zilustrowane przez Xaviera Salomó to kartonowe książki które dzięki ruchomym elementom zachęcają do aktywnego czytania. Każda z książek zawiera dziewięć ruchomych elementów. Przesunięcie paluszkiem w górę lub dół obudzi, bądź uśpi naszych bohaterów. To świetna zabawa dla najmłodszych, która pozwoli dostrzec zmiany jakie zachodzą w otaczającym nas świecie. W łatwy i przyjemny sposób można pokazać dziecku różnicę między dniem a nocą. 

Czas na zabawę ze słońcem i księżycem, gwiazdami i drzewami, kogutem i kotem, tatą i maleństwem,  sąsiadami i piekarzami… I jest jeszcze ktoś, kto wstaje gdy wszyscy idą spać, tuli się do snu gdy wszyscy się budzą. Czy już wiecie kto to taki?

Słońce już dawno na niebie, a wszyscy jeszcze chrapią? Szkoda czasu, wstawajcie czym prędzej!  Dzień dobry! Książka z ruchomymi obrazkami. Każdy może sam obudzić mieszkańców tego miasteczka.

Księżyc już dawno wisi na niebie, a wy jeszcze nie w łóżkach? Wskakujcie pod kołdry! Dobrej nocy! Książka z ruchomymi obrazkami. Każdy może własnoręcznie utulić do snu jej bohaterów.

Ogromny plus za bardzo solidną oprawę, która jest dość trudna do zniszczenia przez rączki małego czytelnika. Osiemnaście bardzo grubych stron z bezpiecznie zaokrąglonymi rogami, oraz sprawnie przesuwającymi się suwakami. Krótki powtarzalny tekst, urocze i jednocześnie proste ilustracje zapoznają najmłodszych z codziennością. 
Aby zobaczyć działanie mechanizmu, zapraszam na mój Instagram.
Psyt, Tata mówi, że Dobrej nocy jest nudniejsze od Dzień dobry, ale chyba o to chodzi? Ma usypiać, a nie pobudzać wyobraźnię. 
 
Autor:  Meritxell Marti
Ilustrator: Xavier Salomó
Wydawnictwo: Adamada
Oprawa: twarda/książka kartonikowa
Liczba stron: 18
Wiek: 1+
 
 
 
Miłego czytania i oglądania,
 
A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *