3+,  Picturebook,  Zielona Sowa

Księżniczka Jula, Smok i Rycerze Niedorajdy

Nadal pozostajemy przy książkach z pięknymi całostronicowymi ilustracjami, ale zmieniamy królestwa. Ze świata zwierząt przenosimy się do królestwa pewnej małej, ale bardzo odważnej księżniczki. Steven Lenton zabiera nas w magiczne czasy gdy na ziemi panowali dostojni królowie, przetrzymujący swoje piękne córki w wieżach, aby uchronić je przed strasznymi potworami. I rycerze! Koniecznie musieli być odważni, przystojni i silni. Rycerze którzy ratowali królestwa przed ziejącymi ogniem poczwarami i w nagrodę otrzymywali rękę księżniczki.  

Niby różowo i cukierkowo, księżniczka, rycerze, smok, wydawać by się mogło, że bajka jak każda inna. Jednak jeśli dotrawcie do ostatniej strony, sami zobaczycie jak zaskakujące zakończenie ma ta historia. Tak samo zaskakująca jest okładka. Kolorystyka typowo dziewczęca, ale myślę, że nie jeden mały rycerz uśmiałby się czytając tę historię.

Ale wracając do tej zabawnej historii, było to tak…

Za górami, za lasami, za kilkoma rzekami jest sobie zamek z rycerzami. Jest wieża wysoka z oknem na szczycie, gdzie swe dni księżniczka Jula spędza należycie. Aż, nocy pewnej, rozległ się hałas! Coś ryknęło w skałach!  Na królestwo padł blady strach. A dla księżniczki odwagi nadszedł czas! Trzech rycerzy zawojować świat zachciało i prędko smoka schwytać pognało. Śmiałkowie smokowi rady nie dali i szybko pouciekali. Nadziei na ratunek brak! Jednak w oddali słychać rumor stali. Zjawił się rycerz na… KROWIE!

Resztę przeczytajcie sami, jak to było z tymi potworami…  (nie chcę psuć niespodzianki) 😁

Tylko powiem, abyście jedno pamiętali, że;

Dziewczynki są mądre, silne, każda z nich odważna, szczera. Również dobrze jak chłopaki pasuje na bohatera.

Przepiękne rysunki i zabawny rymowany tekst. Całostronicowe ilustracje, są tak inspirujące, że na podstawie samych obrazków mały czytelnik możne stworzyć własną bajkę.  A niesamowity rycerz z krową i jeszcze bardziej zadziwiający smok dają duże pole do popisu dla wyobraźni. 

Więc do dzieła! 😉


Autor: Steven Lenton

Ilustrator: Steven Lenton
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: twarda 
Liczba stron: 32 
Wiek czytelnika: 3+Miłego czytania i oglądania,
A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *