3+,  Picturebook,  Zielona Sowa

Mysz, która chciała być lwem

Skoro był Tygrys >>TU<<, to musi być też lew, a właściwie Mysz która chciała być lwem. I takim sposobem do naszej domowej biblioteczki wskoczyła kolejna piękna pozycja. Ponownie zilustrowana przez nagrodzonego brytyjskiego ilustratora – Jim Field.

Gdzieś pośrodku sawanny znajduję się skała. A pod skałą w małej chatce, szara myszka mieszkała. Biedny był żywot tego gryzonia. Wiecznie chodziła poraniona. Zaś na skale, dumnie prężył się gość, co miał minę jak ważny ktoś. Codziennie głośnym ryczeniem, dzień każdemu rozpoczynał. A małej Myszy, dźwięk ten coraz bardziej imponował. Tak więc zapragnęła ryczenia a nie cichego piszczenia. Jednak rozmiar mały, do ryczenia był niedoskonały. Mysz odwagę w sobie zebrała i na wspinaczkę po skale się wybrała. Na szczycie kamienia, nos w nos z lwem zapragnęła zmierzenia. Lwa do nauki ryczenia namówić chciała. Jednak nieświadomie ogromnego zwierza do kąta posłała.

Krótka i zabawna historia z zawsze aktualnymi wartościami. Nasza Mysz, to po protu taka Szara Myszka która pod wpływem otoczenia chce się zmienić i być w centrum uwagi. Bierze przykład z kogoś na pozór twardego i hardego. Groźny Lew wydawać by się mogło, że nie boi się niczego, a tak naprawdę wystraszył się małego gryzonia. Gdy ci dwoje spotykają się i poznają bliżej, okazuje się, że łączy ich wyjątkowa więź. Bo w przyjaźni najważniejsze jest to, że można być sobą i nie trzeba udawać kogoś innego.

Podobno przeciwieństwa się przyciągają. 🙂

Autor: Rachel Bright 
Ilustrator: Jim Field
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: twarda 
Liczba stron: 32 
Wiek czytelnika: 4-5 lat 

Miłego czytania i oglądania,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *