3+,  Picturebook,  Zielona Sowa

Wiewiórki, które nie chciały się dzielić


Rachel Bright i Jim Field, krótko mówiąc- duet doskonały!❤ Zabawne teksty i przepiękne ilustracje, można by się zastanowić co odgrywa główną role w tej książce. Początkowo moje serce skradła grafika, jednak po pierwszym przeczytaniu tekst również mnie oczarował. Uwielbiam książki z barwnymi stronicami, poczuciem humoru i lekkim przekazem dla małego czytelnika. I w takim zachwycie zabieram Was po ostatnią szyszunią w sezonie!

Oto dwie zwariowane wiewiórki, które mają niemały problem…
Kiedy wszyscy mieszkańcy lasu uwijają się z gromadzeniem zapasów, on nie myśląc o strawie, jesień spędził na zabawie. Poznajcie Beztroskiego Cyryla, który zamiast ciężko pracować wolał po lesie biegać i hałasować. Aż tu nagle, słychać burczenie brzuszka! Lecz szafeczka Cyryla jest zupełnie pusta. Gdy tak Cyryl głodował na trawie, zapragnął szyszkę złowić na małe szamanie. Lecz sprawa to nie łatwa była, bo w drogę mu weszła zachcianka innego Gagatka. Skrzętny Błażej, choć miał górę jadła, zapragnął większego bogactwa. Pędem ruszyli obaj po szyszkę jedyną! Gdy już prawie ją mieli, straszna sprawa się stała, bo szyszka po prostu zleciała. Odbiła się od brzegu kamienia i do wody wpadła! Lecz Wiewiórki odpuścić nie chciały i również w strumieniu się skąpały. A gdy już dwa zmokłe Wiewióry na brzegu siedziały, to oba głośno śmiechem parskały. 

„- Straciliśmy głowę dla małej przystawki!
– Racja – dodał Błażej – lecz ci wyznam skrycie: fart, że tylko głowę, a nie całe życie!”

To historia pełna akcji, która może nauczyć nas wielu rzeczy, ale najważniejszą lekcją jest umiejętność dzielenia się. Często my dorośli mamy problemy, aby dzielić się z innymi, a co dopiero dzieci. Trudno wytłumaczyć maluchowi, że tak po prostu ma się podzielić zabawkami z rodzeństwem.  Przecież właśnie ten miś, właśnie w tym momencie jest jego, a nie brata! Koniecznie sięgnijcie po ten cudowny picturebook, który sprawi ogrom radości, jednocześnie niosąc wiele mądrości. 😉

Autor: Rachel Bright 
Ilustrator: Jim Field
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: twarda 
Liczba stron: 32 
Wiek: 4+


Miłego czytania i oglądania,
A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *